Американська армія взяла на озброєння український НРК!

Наземний роботизований комплекс UNEX UGV від української компанії ABRIS Design Group виграв конкурс XTech Edge Strike Ground Competition, який проходив у Німеччині з 3 по 13 березня.

Автор:
BTRY.ENERGY
Американська армія взяла на озброєння український НРК!

Про це повідомляє ресурс armyrecognition.com, хоча те, що компанія ABRIS є українською, в матеріалі не значиться (тут - англіфікований сайт компанії - https://abris-dg.com/). Втім, платформа вже майже рік кодифікована і допущена до експлуатації Міністерством оборони України та є на озброєнні ЗСУ (https://mod.gov.ua/news/park-nazemnih-robotiv-sil-oboroni-popovniv-unikalnij-nrk-amfibiya).

Повідомляється, що зі 170 учасників німецького конкурсу відібрали 17, і врешті до фіналу дійшли 5. Винятковість української платформи оцінили представники 2-го кавалерійського полку (2nd Cavalry Regiment US Army) з бази “Страйкер” східного флангу НАТО.

Платформа є роботизованою амфібією, здатною рухатися по воді та суші, через рови і пагорби (20 км/год), в температурному режимі від -20°C до +40°C. НРК є частиною логістики і бойової підтримки, може бути буксиром (до 6 т), перевізником БК (до 1700 кг) і бійців (5-6). Слугує для розгортання БпЛА, евакуації, знешкодження мін, а її модульна система модифікується до носія ППО з дистанційно керованими ракетами короткого радіусу дій. Кліренс досягає 600 мм; колеса - самонадувні. Крім цього, “UNEX UGV стійка до систем радіоелектронної боротьби, має надійну систему радіоуправління, програмований автопілот” тощо.

Зазначається, що можливість купівлі UNEX відбулась завдяки наявності у компанії американського партнера, а 10-річний контракт був оформлений через спеціальну систему тактичного придбання Global Tactical Edge Acquisition Directorate (G-TEAD).

Джерела: armyrecognition.com, armyinform.com.ua, mod.gov.ua 
 

Консультація
Потрібно більше інформації?
Бажаєте дізнатися більше про BTRY.ENERGY чи отримати персональну консультацію - заповніть форму і ми звʼяжемось з вами