Холодна війна повертається?

Саме так оцінило видання defence-blog.com несподівану зміну Пентагоном назви “Індо-Тихоокеанське командування США” на назву “Тихоокеанське командування”.
Холодна війна повертається?

Ніби нічого такого особливого. Але саме ця назва була з 1947 року, і проіснувала 70 років до 2018-го, коли Холодну війну, з доволі довгою затримкою - очікуванням? - було відмінено. Напевно, даремно відмінили. Принаймні, зараз Пентагон повернув назву назад.

Чому таке сталося, видання пояснює. А BTRY.ENERGY Journal дає коротку витяжку з матеріалу.

Зміна назви 2018-го року була сприйнята світом як політичний хід, і показував вектор розвитку США на територію Південної та Східної Азії. Негайних змін не передбачалося,  і чиновники обережно описували його як переважно символічний, навіть коли він сигналізував про поглиблення уваги Вашингтона до протидії впливу Китаю в ширшому регіоні.

Але адміністрація Трампа зробила радикальніші зміни, коли у вересні 2025 року змінили “Міністерство оборони” на “Міністерство війни”, а його керівник, Піт Хегсет стверджував, що США не вигравало жодної великої війни після Другої світової і відмови від старої назви Пентагону.

Нове рішення відповідає інстинкту повернення до Холодної війни та військового брендингу старих часів.

При цьому, зазначено в заяві Пентагону від 16-го червня 2026-го року, причиною повернення назви командування Тихоокеанського регіону є спадщина, а не нова стратегічна позиція.

По суті нічого не змінюється - за командуванням залишається така ж величезна територія, місія зберігається за дотриманням вільного і відкритого театру бойових дій разом із регіональними союзниками та партнерами, а Адмірал Самуель Папаро, командуючи з травня 2024 року, продовжує разом 375 тис. цивільних і військових виконувати свої задачі.
 

Консультація
Потрібно більше інформації?
Бажаєте дізнатися більше про BTRY.ENERGY чи отримати персональну консультацію - заповніть форму і ми звʼяжемось з вами