
Ніби нічого такого особливого. Але саме ця назва була з 1947 року, і проіснувала 70 років до 2018-го, коли Холодну війну, з доволі довгою затримкою - очікуванням? - було відмінено. Напевно, даремно відмінили. Принаймні, зараз Пентагон повернув назву назад.
Чому таке сталося, видання пояснює. А BTRY.ENERGY Journal дає коротку витяжку з матеріалу.
Зміна назви 2018-го року була сприйнята світом як політичний хід, і показував вектор розвитку США на територію Південної та Східної Азії. Негайних змін не передбачалося, і чиновники обережно описували його як переважно символічний, навіть коли він сигналізував про поглиблення уваги Вашингтона до протидії впливу Китаю в ширшому регіоні.
Але адміністрація Трампа зробила радикальніші зміни, коли у вересні 2025 року змінили “Міністерство оборони” на “Міністерство війни”, а його керівник, Піт Хегсет стверджував, що США не вигравало жодної великої війни після Другої світової і відмови від старої назви Пентагону.
Нове рішення відповідає інстинкту повернення до Холодної війни та військового брендингу старих часів.
При цьому, зазначено в заяві Пентагону від 16-го червня 2026-го року, причиною повернення назви командування Тихоокеанського регіону є спадщина, а не нова стратегічна позиція.
По суті нічого не змінюється - за командуванням залишається така ж величезна територія, місія зберігається за дотриманням вільного і відкритого театру бойових дій разом із регіональними союзниками та партнерами, а Адмірал Самуель Папаро, командуючи з травня 2024 року, продовжує разом 375 тис. цивільних і військових виконувати свої задачі.